İletişim: 0312 466 38 00 

​Türkiye'nin En Büyük Çocuk Psikiyatri Sitesi....

Anahtar Kelimeler: Çocuk Psikiyatri, Çocuk Psikolojisi, Ankara Psikiyatri, Ankarada Psikiyatri

Soru Sorarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ankara Çocuk Psikiyatri Ekibi olarak sormak istediğiniz sorularda yanınızdayız. Özellikle pek çok açıdan ulaşım olanaklarının sınırlı olduğu, uzman yardımına ulaşmakta zorlandığınız durumlarda Ankara Çocuk Psikiyatri ekibi olarak yanıtlarımız ile yanınızdayız. Ancak soruların hiçbir zaman bir psikiyatrist veya psikolog görüşmesi yerine geçmeyeceği akıldan çıkarılmamalıdır. Özellikle almak istediğiniz yanıtın uygun olabilmesi için uygun bilgilerin verilmesi de önemlidir. Örneğin: Çocuğum Otizm tanısı aldı nasıl davranmam gerekir? Bu bilgi ile her hangi bir bilgiye ulaşma şansınız yoktur. Zira uzmanın size vereceği yanıt koca bir kitaba denk gelecek bir yükte olmalıdır. Sanırım hiç birimiz Dostoyevski değiliz. Her gün bir kitap yazamayız.

Dikkat Eksikliği tedavisinde hangi tedavi yöntemleri vardır? Bu gibi bir soru karşısında alınacak yanıt dikkat eksikliği tedavisinde terapi ve ilaç tedavileri vardır” olacaktır. Ve bu yanıt kimseyi tatmin etmeyecektir. Bu nedenle soruların genel  bilgilerden çok çocuğunuza özgün olmasında fayda vardır.

Çocuğum çok hırçın ne yapmalıyım? Bu gibi bir soru ateşim var ne yapmalıyım sorusuna benzer özellikler gösterir. Biliyorsunuz ki ateş zatürreden kansere kadar veya soğuk algınlığına kadar pek çok farklı sorunda ortaya çıkacaktır. Bu nedenle “çocuğum okula başladığında buyana” , “çocuğumun sınıfına yeni bir arkadaş geldiğinden buyana” gibi biraz olsun açıklayıcı bilgilerin eklenmesi fayda sağlayacaktır.

Çocuğuma … ilacını başladılar. Bu ilacı kullanmalımıyım? Çocuk psikiyatrisinde pek çok farklı ilaç tedavisi farklı amaçlarla kullanılabilir. Her zaman tedavi başlayan hekimin sorumluluğunda ilerleyen bu süreç te hekiminizin ilacın etkileri, ilaç tedavisinde karşılaşabileceğiniz yan etkileri, ilacın hangi ilaçlar ile birlikte kullanımının sorun yaratabileceğini anlatmaktan sorumludur. Diğer yönden çocuk psikiyatrisinde planlanan tedaviler kişiye özel tedavilerdir. Tek bir tedavinin tüm danışanlarda aynı etkiye sahip olacağı söylenemez. Çocuk Psikiyatrisinde kullanılan ilaçların danışanın genel sağlık durumuna göre, günlük planına göre, yaşına göre ve sayamadığım pek çok farklı özelliğine göre farklılıklar göstereceği söylenebilir. Bu nedenle bu gibi soruların birincil olarak tedaviyi planlayan çocuk psikiyatrisi uzmanına sorulması daha uygun olacaktır.Tüm saydığımız nedenlerden dolayı Ankara Çocuk Psikiyatri Ekibine soracağınız sorularda gerekli açıklayıcı bilgileri bildirmeniz alacağınız yanıtın daha tatminkar olmasını sağlayacaktır.

Sorunuzu yazabilirsiniz...

Sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biriside merkezi yerleşimler dışında çocuk psikolojisi ve çocuk psikiyatrisi ile ilgili uzmanlara ulaşma süreçleri ile ilgili güçlüklerdir. Binlerce kişi sitemiz üzerinden mesaj yolu ile bize ulaşarak bu güçlüğün önüne geçtiler. Sizlerde Bize ulaşarak danışmak istediğiniz konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Soru yanıtınızın size ulaşabilmesi için mail adresinizin doğru olduğundan emin olunuz. Soru sorarken nelere dikkat edilebileceği aşağıda belirtilmiştir...

Bize Soru Sorabilirsiniz...

Randevu Al