Uzmanımızla İletişime Geçin

  • Aile içi iletişim sorunları
  • Aile İçi Şiddet
  • Şiddetli Geçimsizlik
  • Eşler Arasında Öfke Kontrol Sorunları
  • İkinci Evliliklerde Ortaya Çıkabilecek Sorunlar
  • Cinsellik Sorunları
  • Evlilik Problemleri
  • Boşanma Süreci Öncesi ve Sonrasında Yaşanabilecek Sorunlar
  • Aile büyükleri ile ilişkili Çatışmalar
  • Boşanma Sürecinin Çocuk Üzerine Etkisi

Birbirini önemseyen kişilerin arasında zaman zaman çatışmaların yaşanması doğal bir süreçtir. Ancak yaşanan çatışmalar eğer çiftlerin ve ailenin konforunu bozuyorsa ve bazen onarılması çok güç sorunlara neden olabilir. Bu sorunların çözülmesi, çatışmalara çözüm yollarının sağlanması, yaşanan iletişim sorunlarının düzenlenmesi daha doyurucu ve konforlu bir aile yaşamı sunacaktır. Diğer yönden bu önlemlerin evlilik öncesinde de alınması ileride yaşanacak pek çok sorunun önüne geçecektir.

Ne Zaman Evlilik Terapistinden Yardım Almalıyım?

Gerek değişen toplumsal yapı, gerekse her geçen gün farklılaşan çevresel koşullar boşanma ile sonuçlanan evliliklerin sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Çift ve Evlilik Terapistleri çiftler arasında yaşanan çatışmalara bilimsel terapi yöntemlerini kullanarak müdahale ederek yaşanan sorunların ortadan kalkmasında rol alır. Diğer yönden her zaman yalnızca çiftler arasında yaşanan sorunlarda değil aile içinde yaşanan krizlerde de aktif rol alabilirler.

Çift Terapisti, , Aile Terapisti, Evlilik Terapisti, Aile Danışmanı, Evlilik Psikoloğu,  Aile Psikoloğu Nedir?

Aile ve Evlilik Terapisi kavgalı aileleri barıştırma, yalnızca dertlerin dinlendiği arkadaş sohbeti değildir. Aile ve Evlilik Terapisinde çiftlerin yaşadıkları çatışmaların nedenleri ortaya konularak sorunlarını karşılıklı olarak çözüme kavuşturmaları sağlanır. Diğer yönden evlilik terapisi sürecinde amaç aile içerisinde bir günah keçisi bularak tüm çatışmanın kabahatini ona yüklemek gibi bir süreçte söz konusu değildir.

Evlilik Terapisti, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Aile Danışmanı, Evlilik Psikoloğu,  Aile Psikoloğu Ne Değildir?

Evlilik Terapisti, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Aile Danışmanı, Evlilik Psikoloğu,  Aile Psikoloğu arıyorsanız bu uzmanların hangi alanlarda yardım alabileceğinizi anlamanız açısından aşağıdaki yazımızdan faydalanabilirsiniz. Genel olarak incelendiğinde Aile terapistleri veya Evlilik Terapistleri çiftlerin yaşadıkları sorunları çözmelerinde yardımcı olurlar.

Evlilik Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi 

İletişim: 0312 466 38 00 

Randevu Al

​Türkiye'nin En Büyük Çocuk Psikiyatri Sitesi....

Evlilik Terapistine, Aile Terapistine, Çift Terapistlerinden yardım alınabilecek sorunlar nelerdir?