İletişim: 0312 466 38 00 

Randevu Al

​Türkiye'nin En Büyük Çocuk Psikiyatri Sitesi....

Dr Genco USTA, ATV Ana Haber Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Dr Genco USTA, Yeni Güne Merhaba Programı. Çocuklarda Yeme Sorunları konulu program.

Dr Genco USTA, TRT Anadolu'da Önce Çocuk programı. Çocuklarda Otizm konulu program.

Dr Genco USTA, ATV Ana Haber Çocukların Kıyaslanmasının Zararları Nelerdir?

Soru Sor

Dilerseniz Dr Genco USTA'ya soru sorabilirsiniz

Dr Genco USTA, TRT Anadolu'da Önce Çocuk programı. Çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği hiperaktivite konulu program.

Anahtar Kelimeler: Genco Usta, Dr Genco Usta, Genco Usta Yorumlar, Genco Usta Muayene, Genco Usta Ankara, Genco Usta İletişim, Genco Usta Kimdir, Psikiyatrist Genco Usta.

Dr Genco USTA, TRT Anadolu'da Önce Çocuk programı. Çocuk ve ergenlerde madde kullanımı ve madde bağımlılığı konulu program.

Dr Genco USTA, TRT Okul, Günlük Rehber Programında Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu nedir?  sorusunu cevaplıyor.

Basından:

Randevu Al
2007 – 2013 yılları arasında farklı bireysel psikoterapi eğitimleri aldı. Genel terapi yaklaşımı olarak bilişsel davranışsal terapi ve oyun terapisi uygulamalarını tercih etmektedir. Birçok üniversite ve derneklerde çocukluk dönemi psikopatolojileri eğitim programlarında psikolog, doktor ve sosyal hizmet uzmanlarına yönelik 1000 saatin üzerinde eğitim verdi. Pek çok farklı eğitim kurumunda öğretmenlere yönelik olarak “ders başarısızlığı, dikkat eksikliği, disleksi, ergenlik dönemi sorunları” konularında konferanslar verdi. Birçok farklı ulusal ve uluslararası yayında yazar olarak görev alan Dr. Genco USTA, evli olup Ilgın ve Irmağın babasıdır.
0-18 yaş çocuk ve genç grubunda her türlü psikiyatrik sorunda hizmet vermekte olan Dr. Genco USTA ağırlıklı olarak “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, “Karşı Gelme-İnatlaşma Bozukluğu”, “Davranım Bozukluğu”, “Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi) ”, “Otizm”, “Yaygın Gelişimsel Bozukluk”, “çocukluk dönemi kaygı bozuklukları” alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir. Bireysel psikoterapi ağırlıklı uygulamalarının yanında, anne baba eğitimi ve ilaç tedavi uygulamaları da yapmaktadır.
2010 yılında Beytepe Asker Hastanesinde çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı olarak göreve başladı. Aynı yıl içerisinde kamudan ayrılarak 2010-2011 yılları arasında özel bir psikiyatri merkezinde çalıştı. 2012 yılından itibaren özel muayenehanesinde ve Boylam Psikiyatri Hastanesinde konsultan hekim olarak hizmet vermektedir.

Özgeçmiş

1979 yılında Bandırma’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bandırma’da  bitirdi. Lise öğrenimini Işıklar Askeri Lisesinde tamamladı. 1996 yılında Gülhane Tıp Fakültesinde tıp öğrenimine başlayarak, 2002 yılında “tıp doktoru” unvanını kazandı. 2005 yılında ise GATA Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında ihtisasa başladı. 2010 yılında "Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu" konulu tezini tamamlayarak “Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı” oldu.