Biz Kimiz?

Hakkımızda

2011 yılından buyana devam ettiğimiz yolculuğumuza ortak olduğunuz için teşekkürler. Ekibimizden herkesin emeği olan bu sitede ebeveynliğe, psikiyatrik bozukluklara ve bazen hayata dair pek çok şey bulabileceğinizi düşünüyoruz.

Bilmek herşeydir ve bilgi paylaştıkça anlamlıdır. Paylaşılmayan bilginin hiçbir değeri yoktur. Bu nedenle sitede yazılan tüm makaleler kaynak gösterilmek ve ticari bir amaç gütmemek kaydı ile her türlü paylaşılabilir ve çoğaltılabilir. Daha önceki yılarda başımıza geldiği üzere kaynak göstermeden hatta kendi isminizi yazarak paylaşmak yasal olmayacağı gibi ahlakide olmayacaktır.

COCUKPSIKIYATRI.ORG ‘ın temel amacı bilgiyi koşulsuz sunabilmektir. 2011 yılından buyana bizleri tercih eden on binlerce danışanımızdan edindiğimiz tecrübe doğrultusunda pek çok aile doğru ve işlevsel bilgiye ulaşmakta ve konunun uzmanı ile iletişime geçerek uygun yöntemleri bulmakta güçlük yaşamakta olduğunu gözlemledik. Sitede paylaşılan makalelerin hiçbirisinin klinik bir değerlendirme veya bir muayene yerine geçmesi tabi ki mümkün değildir. Ancak kişinin yaşadığı sorunu ile ilgili bilgi sahibi olması belki de tedavi sürecinde ilk adım olacaktır.

Psikiyatri bir ekip işidir. Bazen bir duruma tek bir göz tarafından yapılacak yorum kimseyi doğruya götürmez. Bu nedenle klinik pratiğimizde bilişsel davranışsal terapide, oyun terapisinden, şema terapisine, psikofarmakolojik uygulamalardan, EMDR’ye pek çok farklı yönelim içeren tedavi tercihleri sunmaktayız. Bu uygulamaların her bir uygulayıcısının yazdığı makalelerde doğal olarak kendi hayatlarının, dünyaya bakışlarının renginden etkilenecektir. Sitede yazan yazarların her birisi farklı uzmanlıklara ve hayat görüşlerine sahip olmaları nedeni ile benzer konuları farklı şekillerde yorumlamaları ekibimizin farklı renklerini göstermektedir,

Her bir rengin güzel olduğunun unutulmaması dileklerimle…

Dr.Genco Usta
Çocuk ve Genç Psikiyatri Uzmanı
cocukpsikiyatri.org - Ankara
Çocuk psikolojisi ve psikiyatrisi ile ilgili herşey...

Randevu için 0 312 466 38 00 - 0 542 466 38 88