Dogumsal Kalplerimiz

Doğumsal Kalplerimiz

Ülkemizde her yıl doğumsal kalp anomalisi ile doğan çocuk sayısı 10 ile 20 in arasında değişmektedir. Bu hiçte azımsanmayacak bir oran olmasına karşın bu konuda toplumsal bilincin açık olduğundan bahsetmek oldukça güç. Toplumsal bilinçlendirme temelli olarak kurulan site barındırdığı uzman kadrosu ile konu ile ilgili pek çok alanda aydınlatıcı bilgi sağlamakta.


Kendi dillerinden biz kimiz sorusunu ise şöyle yanıtlıyorlar:
“İkinci çocuğunun dünyaya geliş mucizesinden sonra, çoğumuzun sadece hayati organ olarak bildiğimiz kalbin, dört odacığında nelerinin olduğunu, damarları, kapakçıkları, delikleri vs. her şeyi milim milim öğrenmemizi sağlayan bir babanın, meşakatli, özverili, sağ duyulu, umut dolu serüveninin kahramanlarıyız hepimiz. Biz, belli bir amaç doğrultusunda, aralarında kan bağı olmayıp da sadece gönül bağıyla birbirlerine bağlı insan topluluğuyuz. Anneyiz, babayız, kardeşiz, evladız. Biz kocaman bir aileyiz. Bazen daha anne karnındaki bir bebeğin dua zinciri oluruz. Bazen bir ameliyat kapısı önünde ruhbanlaşıp adeta kenetleniriz. Bazen de sıradan bir kontrol muayenesinde bile nefeslerimizi tutup iyi şeyler duymak üzere heyecanlanırız. Bu uzun yolda, evlatlarından çok şey öğrenen aileleriz biz. Sağlığın ne denli bir servet olduğunu, bazen sadece bir gülüşle bile nasıl mutlu olunacağını, çocuğunuzun minik adımlarının size nasıl güç katacağını, medikal müdahalelerde değil dakikaların, saniyelerin bile önemini anlayan, dünyasının merkezi tamda çocukları olan, zaman zaman asosyal, ama her zaman evlatları için en iyisini yapmaya adanmış bir ömrün kahramanlarıyız. Biz kim miyiz? Büşra’ların, Yağız’ların, Hasan’ların, Muhammed’lerin, Eymen’lerin, Ezo’ların, Zeynep’lerin, adı ne olursa olsun, tüm doğumsal kalplerin aileleriyiz. Farkındalığımıza etken olan mucize çocukların yüksek tevazulu aileleriyiz. Bizler minik kahramanların, figüranlarıyız."


Hem www.dogumsalkalplerimiz.com sitesine üye olup, facebooktaki sayfaları üzerinden ailelerle iletişime geçerek onlara destek olarak toplumsal bilincin artmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Randevu için 0 312 466 38 00 - 0 542 466 38 88