Evlilik Ve Aile Terapisi

Evlilik Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi

Evlilik Terapisti, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Aile Danışmanı, Evlilik Psikoloğu, Aile Psikoloğu arıyorsanız bu uzmanların hangi alanlarda yardım alabileceğinizi anlamanız açısından aşağıdaki yazımızdan faydalanabilirsiniz. Genel olarak incelendiğinde Aile terapistleri veya Evlilik Terapistleri çiftlerin yaşadıkları sorunları çözmelerinde yardımcı olurlar.

Evlilik Terapisti, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Aile Danışmanı, Evlilik Psikoloğu, Aile Psikoloğu Ne Değildir?

Aile ve Evlilik Terapisi kavgalı aileleri barıştırma, yalnızca dertlerin dinlendiği arkadaş sohbeti değildir. Aile ve Evlilik Terapisinde çiftlerin yaşadıkları çatışmaların nedenleri ortaya konularak sorunlarını karşılıklı olarak çözüme kavuşturmaları sağlanır. Diğer yönden evlilik terapisi sürecinde amaç aile içerisinde bir günah keçisi bularak tüm çatışmanın kabahatini ona yüklemek gibi bir süreçte söz konusu değildir.

Çift Terapisti, , Aile Terapisti, Evlilik Terapisti, Aile Danışmanı, Evlilik Psikoloğu, Aile Psikoloğu Nedir?

Gerek değişen toplumsal yapı, gerekse her geçen gün farklılaşan çevresel koşullar boşanma ile sonuçlanan evliliklerin sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Çift ve Evlilik Terapistleri çiftler arasında yaşanan çatışmalara bilimsel terapi yöntemlerini kullanarak müdahale ederek yaşanan sorunların ortadan kalkmasında rol alır. Diğer yönden her zaman yalnızca çiftler arasında yaşanan sorunlarda değil aile içinde yaşanan krizlerde de aktif rol alabilirler.

Ne Zaman Evlilik Terapistinden Yardım Almalıyım?

Birbirini önemseyen kişilerin arasında zaman zaman çatışmaların yaşanması doğal bir süreçtir. Ancak yaşanan çatışmalar eğer çiftlerin ve ailenin konforunu bozuyorsa ve bazen onarılması çok güç sorunlara neden olabilir. Bu sorunların çözülmesi, çatışmalara çözüm yollarının sağlanması, yaşanan iletişim sorunlarının düzenlenmesi daha doyurucu ve konforlu bir aile yaşamı sunacaktır. Diğer yönden bu önlemlerin evlilik öncesinde de alınması ileride yaşanacak pek çok sorunun önüne geçecektir.

Evlilik Terapistine, Aile Terapistine, Çift Terapistlerinden yardım alınabilecek sorunlar nelerdir?

Aile içi iletişim sorunları

Aile İçi Şiddet

Şiddetli Geçimsizlik

Eşler Arasında Öfke Kontrol Sorunları

İkinci Evliliklerde Ortaya Çıkabilecek Sorunlar

Cinsellik Sorunları

Evlilik Problemleri

Boşanma Süreci Öncesi ve Sonrasında Yaşanabilecek Sorunlar

Aile büyükleri ile ilişkili Çatışmalar

Boşanma Sürecinin Çocuk Üzerine Etkisi

Randevu için 0 312 466 38 00 - 0 542 466 38 88